Wiadomości PROW

Młody Rolnik 2014

Stanisław Kalemba – minister rolnictwa poinformował, iż w roku 2014 znajdują się jeszcze pieniądze  dla młodych rolników z PROW 2007-2013. Pieniądze mają zostać przesunięte z działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”, które nie cieszyło się tak dużą popularnością wśród beneficjentów.

Środki na pomoc młodym rolnikom mają zostać uruchomione już na początku roku 2014, a pieniędzy ma starczyć dla 7-10 tyś. rolników.

Wnioski jak dotąd obsłuży ARiMR, a premia w ramach tego działania wyniesie  75 tyś złotych. Kwota, która zostanie przyznana młodemu rolnikowi w 70% będzie musiała być przeznaczona na realizację inwestycji zgodnie z zaplanowanym biznesplanem.

O premie dla młodego rolnika będzie mogła ubiegać się osoba, która: w dniu składania wniosku będzie pełnoletnia i nie przekroczy 40 lat, nie ma prawa do renty, posiada kwalifikacje zawodowe, lub która zobowiąże się uzupełnianić wykształcenie,  zamierza rozpocząć po raz pierwszy prowadzenie działalności rolniczej, lub rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o pomoc, a do dnia wydania decyzji o przyznanie pomocy nie może upłynąć  więcej niż 18 miesięcy.

Ostatni nabór w ramach młodego rolnika odbył się w roku 2011,  dlatego zainteresowanie beneficjentów może przewyższyć  budżet zaplanowany na to działanie.


Masz więcej pytań?

Zadzwoń tel.: 61 28 28 847Zobacz też:

Młody rolnik 2014 - dla kogo premia ?

Dotacje dla młodego rolnika - kolejność rozpatrywania wniosków

Młody rolnik 2014 - wymagania

Dotacje dla młodego rolnika - powierzchnia gospodarstwa

Młody Rolnik 2014 - dokumenty do ARIMR

Młody rolnik 2014 - wykształcenie

Młody rolnik 2014 - zasady i sankcje
Wszystkie wiadomości


Patronat medialny